انواع لیفت پوست صورت به کمک نخ

بدون شک می توان گفت که نه تنها برای مراجعین کلینیک های زیبایی، بلکه برای تمام انسان ها، زیبایی و داشتن پوستی صاف و بدون چروک، از مهم ترین خواسته هاست.

دست سرنوشت و گذرزمان، بر پوست صورت چین و چروک هایی می اندازند، اما این مشکل امروزه با پیشرفت علم، قابل حل شده است!

لیفتینگ پوست و نخ های PDO

یکی از روش های مرسوم برای از بین چین و چروک های صورت، لیفت و لیفتینگ می باشد. در این بین انواع لیفت پوست صورت به کمک نخ انجام شود. نوع مرسوم آن PDO است. این نوع نخ در واقع انقلابی در عرصه زیباسازی و لیفتینگ پوست به وجود آورد. روش لیفتینگ با کمک PDO اکنون جزو پراستقبال ترین و مرسوم ترین روش های زیباسازی پوست در اروپا و آمریکا می باشد. ویژگی بارز و اصلی نخ های PDO، قابل جذب بودن آنهاست، به این معنی که این نخ ها جذب بدن فرد میشود، و این جذب شدن نه تنها ضرری ندارد بلکه موجب تحریک کلاژن سازی و سلول سازی در اطراف خود میشوند.در واقع شما زیبایی خود را نه به قیمت از دست دادن چیزی، یا حتی خریدن ضرری برای پوستتان، بلکه به بهای تقویت خود و بهبود فرآیندهای پوستیتان، بدست می آورید.

روش استفاده از نخ های PDO، ابتدا در کره جنوبی بوجود آمده و توسعه و پیشرفت نموده است هم اکنون در بسیاری از کشورهای پیشرفته متقاضیان بیشمار دارد ، البته علت اصلی این موج تقاضای روز افزون چیزی نیست جز آسان بودن روش کار برای بیمار و نتایج بسیار درخشان نسبت به مشکلات اندک اجرایی این روش تحسین برانگیز.

در این متد خبری از عمل های جراحی طاقت فرسا نیست، مراجعین بدون نیاز به بیهوشی و یا بستری شدن و دوران نقاحت، میتوانند به محض انجام شدن این متُد زیبایی، از درب مطب خارج شوند. در واقع ماده اصلی این نخ ها POLYDIOXANONE میباشد که سالهاست که در جراحی های داخلی مورد استفاده قرار گرفته است و بی ضرر بودن آن به اثبات رسیده است. در ضمن، نحوه اجرای این پروتکل درمانی ساده و با ریسک پایین است و از این بابت، این روش مورد پذیرش و استقبال هم مراجعین و هم پزشکان می باشد.

روش کار متُد لیفتینگ به کمک نخ های PDO

در این متُد تعدادی نخ، آن هم نخ هایی با خواص متفاوت و منحصر به فرد، در قسمت های پوست، مراجعین را به پوست دلخواهشان می رساند. پس از جای گزاری نخ ها اتفاقاتی رخ میدهد که موجب تحریک کلاژن سازی و سلول سازی پیرامون نخ ها میگردد ، لیکن این یک روش کلاژن سازی صرف نیست .

درضمن این نخ ها قابل جذب بوده و بر اساس نوع و برند، زمان باز جذب متفاوتی دارند. در این روش قرار دادن نخ های خاصی در زیر پوست موجب یک واکنش التهابی خفیف ایجاد میشود که این واکنش التهابی کلاژن سازی و افزایش گردش خون را در پی دارد و به آن امبدینگ یا لیفت با نخ یا ترد لیفت (Thread lift) می گویند. بدین ترتیب در روش امبدینگ در ناحیه زیر پوست داربستی تشکیل میشود که میتواند پوست رامحکم تر در جای خود نگه دارد. همانطور که گفتیم این روش نیازی به دوران نقاحت ندارد و شما حدود ۳۰ درصد از اثرات لیفت را در همان روزهای اول مشاهده میکنید، مابقی اثرات لیفت حدود چهار ماه بعد از قراردادن نخ های امبدینگ شروع میشود. چرا که پس از جذب نخ ها ،کلاژن های ساخته شده مسئول ادامه جریان لیفت خواهند بود .

جالب است بدانید که نخ های بکار رفته پس از چهار تا ۱۸ ماه، وابسته به نوع نخ، به طور کامل جذب می شوند. اما اثرات لیفتینگ نخ های کارگزاری شده بین یک تا پنج سال، توسط کلاژن و بافت ایجاد شده در پیرامون نخ ها باقی خواهد ماند، یعنی شما با این متُد تا حدودا پنج سال اثرات لیفت را در صورت خود مشاهده خواهید کرد!

تاثیر این متُد وابسته به جنس نخ های استفاده شده و تعداد آنهاست، و از این بابت کلینیک وارسته، به شما این اعتماد را میدهد که نخ های استفاده شده، بالاترین کیفیت را خواهند داشت!

در روش های لیفتینگ سنتی، از نخ های سیلویت استفاده میشد که غیرقابل جذب بودند و پس از مدتی نیاز بود که شما دوباره برای بیرون آوردن آنها به پزشک خود مراجعه کنید!

در یک عمل لیفتینگ، حدودا 50 نخ استفاده می شود و در صورت کار گذاشته میشوند، که قابل جذب بودن نخ ها، میتواند بسیار به شما مراجعین محترم کمک کن!

نوعی از این نخ ها نخ امبدینگ میباشد، که از آن برای لیفت صورت و گردن ، پستان ، شکم و … استفاده میشود. نتایج لیفت صورت با نخ واقعا شگفت انگیز است به طوری که گاهی خود مراجع هم از نتیجه پیش آمده شگفت زده می شود و بیان میکند که چیزی فراتر از انتظارش بوده!

انوع نخ ها

(Mono filament) Polydioxanone

به این نخ به اختصار PDO میگویند، نخ تک رشته ای است و خیلی اثرات لیفت ندارد .

 

PDO-COG

این نخ، نوعی نخ تک ریشه ای می باشد که خارهای بسیار ظریفی دارد.درواقع بهتر است آنها را برجستگی بخوانیم!این برجستگی ها باعث افزایش سطح تماس میشود که خود موجب التهاب و کلاژن سازی بیشترمیگردد و از طرفی با قلاب شدن به پوست امکان لیفت سریع را ایجاد میکند. این نخ گرانتر است اما نکته مهم درباره آن این است که استفاده از آن به تنهایی منسوخ شده است .

Polyglycolide (PGA

استفاده از این نوع نخ دو مزیت دارد.اول اینکه چند رشته ای ست و باعث التهاب بیشتری در پوست میشود و دوم اینکه نخ PGA بهمراه خود گلیکولیک اسید دارد. گلیکولیک اسید در نهایت باعث افزایش التهاب و کلاژن سازی بیشتر میشود.در مجموع این نخها ۱۰ درصد بیشتر از نخ های دیگر التهاب ایجاد میکنند و طبیعتا نتایج بهتری نیز به همراه دارند.

Hurricane

در این سیستم نخ بشکل مارپیچ کار گذاشته میشود و میتوان دلیل نام گذاری این تکنیک را نیز این گونه جای گذاری آن دانست!بدلیل نوع جای گذاری نخ ها، طول بیشتری از نخ داخل بافت قرار میگیرد که خود باعث التهاب و کلاژن سازی بیشتر می گردد. این نخ ها نیز اثرات بیشتری در لیفت دارند و درکنار نخ های کاگ بسیار مورد استفاده برای لیفت هستند .

بدیهی است که التهاب بیشتر موجب کلاژن سازی و خون‌رسانی بیشتر نیز میگردد. این سوزنها و نخها وابسته به محل کارگزاری که میتواند صورت یا بدن باشد، در ضخامتهای مختلف و با طولهای متناسب هر محل، قابل استفاده هستند.

عوارض :

غیر از عفونت که آن هم ناشی از سهل انگاری پزشک و یا در برخی موارد بیمار میباشد، معمولا مابقی عوارض مانند کبودی و خارش و تورم و… جدی نبوده و ناشی از پروسه التهابی است؛ با این حساب شما میتوانید دوره زیباسازی پوست خود را در کلینیک زیبایی وارسته، بدون عوارض جانبی، شروع کنید!